Czym różni się stereo od mono?

Marta

Decydując się na sprzęt audio, chcemy mieć pewność, że faktycznie korzystamy z najlepszej oferty. Co więcej, dzięki temu zyskujemy przekonanie, że słuchanie ulubionej muzyki będzie dla nas prawdziwą przyjemnością, a to dlatego, że będziemy mogli słuchać jej z taką mocą i w takiej akustyce, jaka najbardziej będzie nas interesowała. Dlatego też, powinniśmy mieć przynajmniej podstawową wiedzę na ten temat, tak aby wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas wybierania poszczególnych elementów audio. Jak się okazuje, im dokładniej będziemy potrafili powiedzieć, na czym najbardziej nam zależy, tym większa będzie szansa, że będziemy usatysfakcjonowani z naszego wyboru.

Od systemu zależy ilość głośników

Chcielibyśmy, aby w naszym pokoju pojawiła się mini wieża, dzięki której będziemy mogli posłuchać ulubionej muzyki? Powinniśmy się zastanowić czy ma mieć ona tylko radio, czy może ma mieć też odtwarzacz cd, odtwarzacz kasetowy, albo dawać możliwość odtwarzania dźwięków w formacie mp3. Dodatkowo trzeba się również zastanowić czy proponowane tutaj radio mono czy stereo ma być, tak abyśmy mieli okazję słuchać ulubionych piosenek właśnie w taki sposób, jak najbardziej lubimy. Jeśli ma to być system mono to wystarczy tylko jeden głośnik, ale musimy liczyć się z tym, że dźwięk będzie płaski, bez większego wyrazu. Jeśli zdecydujemy się na system stereo, to będziemy potrzebować przynajmniej dwóch głośników, ale jednocześnie dźwięk będzie się rozchodził przestrzennie, przez co będziemy mieli wrażenie, że otula nas z każdej strony. Jeśli nie możemy się ostatecznie zdecydować na żaden z systemów i ciągle się wahamy, to możemy zastosować rozwiązanie jakie daje nam przejściówka stereo na mono.

Wówczas będziemy mogli słuchać muzyki tak, jak najbardziej lubimy.

Inny sposób nagrywania

Ale różnica między systemem mono a stereo to nie tylko różny sposób odtwarzania tych dźwięków. To również inny sposób ich nagrywania. Przy mono wystarczy jeden kanał, a więc wystarczy i jeden mikrofon. Przy stereo potrzebujemy dwóch mikrofonów, tak aby osobno móc nagrywać dla kanału lewego i osobno dla prawego. Później też, tak właśnie będzie odtwarzany ten dźwięk. Dlatego też warto sprawdzić jakie są między nimi różnice, ale jeśli lubimy słuchać ulubionej muzyki na obydwa te sposoby, to wystarczy, że dowiem się, jak zmienić dźwięk mono na stereo. Jak widać systemy odtwarzania dźwięków są różne, a więc też różne jest ich nagrywanie. Trzeba się wówczas zastanowić czy potrzebujemy mikrofon mono czy stereo, tak aby mieć pewność, że później dźwięk będzie odtwarzany w odpowiedni sposób.

Next Post

Słuchawki douszne True Wireless - co to jest?

Jeżeli do tej pory unikaliśmy słuchawek, bo wydawało nam się, że nie będziemy potrafili ich nosić, bo wydawało nam się, że będą nas denerwowały, uciskały, to może jednak warto dać im szansę? Mamy

ZaSubskrybuj Nas Teraz !!!

kontakt@.x3mtv-tuners.pl